Osiedlowy ,,Dzień Seniora" - 12 październik 2019 r.

     Na zaproszenie wspólne Rady Osiedla i Klubu Seniora ,,Rekreacja" w ciągu trzech godzin południowych nasi seniorzy świętowali swój doroczny DZIEŃ SENIORA na placu rekreacyjnym przy ul. Kołbackiej.

     W spotkaniu uczestniczyło łacznie ponad 150 seniorek i seniorów z naszego Osiedla. Było pieczenie kiołbasek, były słodycze i przepyszne ciasta przygotowane przez Klub Seniora, była muzyka a nawet tańce. Prezentowane były wystawy plenerowe wyrobów i tworcości z Osiedla. Swoją okolicznościową poezję zaprezentował ,,nasz poeta" Zbigniew Romaniuk. 

     Słowa okolcznościwe wygłosili Henryk Jerzyk - przewodniczacy Rady Osiedla i Teresa Masterniak  - prezes Klubu Seniora. Prezentowały w plenerze swoją rzemieślniczą i artystyczną twórczość Warsztaty Terapii Zajęciowej z ul. Pyrzyckiej z prowadzącym Pracownię Witrażu Bartoszem Wielgoszewskim (ta Pracownia Witrażu wykonuje obecnie dwa witraże dla naszego kościoła przy ul. Nauczycielskiej). Środowiskowy Dom Samopomocy w plenerze prezentował swoją twórczość rzemieślniczą i malarską - obecna była dyrektor ŚDS Barbara Masna.

     Gościem honorowym naszego spotkania był ks. proboszcz Dariusz Grygowski. W ząłaczeniu zdjęcia ze spotkania seniorów.